Новини

Історія створення Автокемпера та автопричіпа дачі

Уоллі Бьям – творець першого причепа-дачі
Засновником відомої компанії Airstream Trailer є Уоллі Бьям. Ще маленькою дитиною він практично жив в двоколісної возі з дідом в містечку пекарень, де була піч для опалення, гасова пальник для приготування їжі і завжди був запас води. Спав Уоллі в спальному мішку. Закінчивши школу, він найнявся матросом і пробув на флоті три роки. У 1923 році вступив до університету, отримав освіту адвоката, але так і не став працювати за фахом, так як йому завжди була нецікава робота в офісі.

Уоллі Бьям з головою занурився в роботу рекламного бізнесу і став видавцем журналів. Як – то він випустив статтю, що описує план по будівництву трейлера для автопутешествий. Після виходу статті, надійшла величезна кількість відгуків від читачів, і Бьям зважився на споруду реального мобільного будинку. Адже скільки можливостей давав такий причіп для любителів подорожей: це вибір маршруту, вільний вибір сезону і часу для відпочинку. Через десятиліття, вже мало хто може уявити собі повноцінний відпочинок в колі сім’ї і близьких людей, перебуваючи в будь-якій точці світу і зупиняючись в прекрасних кемпінгах без будинку на колесах.

Перші моделі причепів-дач
Початок епохи автотуризму довелося на 60-роки минулого століття. Конструювалися перші будинки на колесах за простими кресленнями і виготовлялися з дерева. Мали причепи не великі розміри, частіше округлої форми, які мають лише одну вісь.
Свої креслення кемперов і автобудинків Уоллі продавав за 100 доларів. Незабаром він самостійно зібрав трейлер і виставив його на продаж. З цього моменту у нього добре пішли продажу кемперів. Йому вдалося внести нововведення в будівництві мобільних будинків – зробивши підлогу нижче рівня коліс, це дало можливість підняти стелю, що дозволило перебувати всередині салону в повний зріст.
Американці на «ура» взяли нововведення в автомобілебудуванні і скуповували трейлери в величезних кількостях. Кожна нова випущена модифікація трейлера, ставала в країні хітом.
До 1930 року Бьям залишив журнал і повністю присвятив себе виготовлення кемперов. Перші зразки трейлерів були виготовлені з фанери і дерева, але мали вже в своєму арсеналі біотуалет, водопостачання та пічне опалення. Випускаються трейлери знаходили все більш сучасний вигляд і мали кращу динаміку. Для поліпшення аеродинамічної стійкості автодом, під час швидкісного пересування застосовувалися авіаційні технології.
«Повітряний потік» – таку назву трейлери отримали в 1934 році. Вони називаються так до сих пір, і зустріти їх можна на всіх дорогах світу.
Автодом того часу не мав ще сучасного виду як в наші дні, а схожий був на равлика, але з великим ентузіазмом проходив освоєння туристичних маршрутів.
У 1936 році фірмою Airstream Trailer була запропонована революційна модель «Strimer», в якій була звична для наших сучасників кухня-трансформер, що перетворюється в ліжко, власне водопостачання, генератор, акумулятор і електрику, система вентиляції повітря і аналог сучасного кондиціонера.
Під час війни виробництво трейлерів було згорнуто. Алюміній став дорогим матеріалом, не вистачало гуми для виготовлення шин, бензину. Купувати автобудинку стало великою розкішшю. Підприємства з випуску трейлерів довелося закрити, але вони відновили свою роботу після закінчення війни. Попит на трейлери знову піднявся, і компанія Airstream стала однією з найвідоміших в світі з випуску трейлерів.
На початку 70-х років популярність трейлерів досягла своєї кульмінації – був створений абсолютно новий рівень якості подорожей з використанням автобудинків і причіп-дач. У виробництві стали використовуватися нові технології та обладнання, що дозволило випускати якісні та технологічні причепи. Співробітниками НАСА був обраний трейлер на пневматичній підвісці для житла астронавтів. З тих пір такі автобудинку на пневматичній підвісці стали звичною частиною життя астронавтів, що знаходяться на космодромі.
У 80-роки була створена більш досконала схема, що дозволяє конструювати автобудинку таким чином, коли кузов з обладнанням встановлюється на шасі від найвідоміших автовиробників, наприклад – Mersedes-Benz, MAN і ін.
На сьогодняшній день трейлери (кемпери) суттєво змінились і стали більш зручними.

Залишити відповідь